اطلاعیه زمان و مکان برگزاری آزمون عملی

اطلاعیه سازمان ‌سنجش آموزش ‌کشور درخصوص تعیین زمان و مکان برگزاری آزمون عملی و طراحی رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص نقاشی، (ارتباط تصویری و آموزش ارتباط تصویری)، کاردانی هنرهای تجسمی، طراحی پارچه، طراحی لباس، طراحی صنعتی، کتابت و نگارگری، ادبیات نمایشی، بازیگری ، طراحی صحنه، نمایش عروسکی، آهنگسازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، مجسمه‌سازی و عکاسی درآزمون سراسری سال ۱۳۹۹

پیرو اطلاعیه مورخ ۹۹/۰۵/۲۲ درخصوص پرینت کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، بدین‌‌ وسیله‌ نظر متقاضیان مجموعه رشته ­های تحصیلی دارای شرایط خاص گروه آزمایشی ­هنر شامل: نقاشی، ارتباط تصویری و آموزش ارتباط تصویری، کاردانی هنرهای­ تجسمی، طراحی­ پارچه، طراحی­ لباس، طراحی­ صنعتی، کتابت و نگارگری ،ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی­ صحنه، نمایش عروسکی، آهنگسازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، مجسمه‌سازی و عکاسی دانشگاههـا و مؤسسات‌ آموزش‌ عالـی در آزمون‌ سراسری‌ سال‌ ۱۳۹۸ را که دارای آزمون عملی هستند، به‌ نکات زیر معطوف‌ می‌دارد:

۱-‌ آزمون عملی منحصراً از متقاضیان گروه آزمایشی هنر که‌ در جلسه آزمون (صبح چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۵/۲۹) حاضر بودند و (از تاریخ ۹۹/۰۵/۲۸ لغایت ۹۹/۰۶/۰۳) علاقه­ مندی خود را با پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی و طراحی رشته­ های تحصیلی مربوط در درگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان اعلام نموده‌اند بعمل خواهد آمد.

۲-‌ افرادی که متقاضی آزمون عملی و طراحی رشته‌های تحصیلی فوق‌الذکر (در بخش پذیرش با آزمون) شده‌اند، در صورت تمایل لازم است پس از اعلام نتایج اولیه با توجه به دوره‌هایی که براساس کارنامه در آن مجاز به انتخاب رشته می­شوند، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در زمان مقرر (اواخر شهریورماه) نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی مربوط در فرم انتخاب رشته این آزمون درهر اولویتی که علاقه دارند اقدام نمایند.

۳-‌ متقاضیانی که نسبت به واریز هزینه آزمون عملی خود اقدام نموده‌اند باید در زمان اعلام شده (در این اطلاعیه) کارت آزمون عملی و یا طراحی خود را از طریق سایت این سازمان پرینت نموده و طبق آدرس مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون عملی، در زمان مقرر به محل برگزاری آزمون عملی مراجعه نمایند.

تبصره: آن دسته از افرادی که با توجه به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی، متقاضی دو مجموعه از رشته­ های تحصیلی مربوط شده ­اند می‌بایست به منظور شرکت در هر یک از مجموعه ­های ذیربط نسبت به پرینت کارت برای هر مجموعه اقدام نمایند.

۴-‌ افرادی که متقاضی رشته‌های فوق بوده و نسبت به پرداخت هزینه آزمون عملی در موعد مقرر اقدام نموده و به هر دلیل موفق به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی و یا طراحی از درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نمی­باشند، و همچنین متقاضیانی که در زمان مقرر (۹۹/۰۵/۲۸ لغایت ۹۹/۰۶/۰۳) موفق به اعلام علاقه­ مندی نشده ­اند، در صورت دارا بودن شرایط آزمون عملی، می‌بایست با همراه داشتن رسید پرداخت هزینه، دو قطعه عکس و کارت شناسایی معتبر، در روزهای دریافت کارت شرکت­ در­ آزمون به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص در شهرستان محل برگزاری آزمون براساس برنامه زمانی­ اعلام شده، مراجعه نمایند.

الف- رشته‌های‌ تحصیلی نقاشی‌، ارتباط تصویری‌وآموزش ارتباط تصویری، کاردانی هنرهای تجسمی، طراحی پارچه، طراحی لباس ، طراحی صنعتی و کتابت و نگارگری:

    کارت شرکت در آزمون متقاضیان در روزهای چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۷/۰۲ و پنج شنبه مورخ  ۹۹/۰۷/۰۳ از طریق سایت این سازمان قابل پرینت می‌باشد. این متقاضیان لازم‌ است‌، در آزمون‌ عملی رشته‌های (نقاشی، ارتباط تصویری و آموزش ارتباط تصویری، کاردانی هنرهای تجسمی، طراحی پارچه و طراحی لباس) که صبح‌ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۷/۰۴ و متقاضیان رشته طراحی صنعتی و کتابت و نگارگری که بعدازظهر روز جمعه مورخ ۹۹/۰۷/۰۴ برگزار می‌گردد، شرکت نمایند.

تذکر مهم: در صورتی که پس از دریافت کارت خود در هریک از رشته‌های‌ تحصیلی (نقاشی‌، (ارتباط تصویری‌ وآموزش ارتباط تصویری)، کاردانی هنرهای تجسمی، طراحی ­پارچه، طراحی­ لباس) ، طراحی ­صنعتی و کتابت و نگارگری مغایرتی مشاهده نمودید، می‌توانید در روزهای چهارشنبه‌ و پنج شنبه مورخ ۰۲ و ۹۹/۰۷/۰۳ از ساعت ۸:۰۰ صبح الی ۱۲:۰۰ ظهر و از ساعت  ۱۴:۰۰­ الی ۱۸:۰۰ بعدازظهر به نماینده رفع نقص این سازمان مستقر در شهرستان محل برگزاری آزمون به شرح جدول شماره (۱) مراجعه نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که متقاضی آزمون رشته‌های جلسه صبح شامل: (نقاشی‌، ارتباط تصویری و آموزش ارتباط تصویری‌، کاردانی هنرهای تجسمی، طراحی­ پارچه و ­لباس) هستید، منحصراً یک کارت شرکت در آزمون برای آنها پیش‌بینی شده ­است و بایستی برای شرکت در آزمون حداقل نیم ساعت قبل از شروع در حوزه امتحانی خود در محل برگزاری حضور داشته باشید. به همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، شناسنامه و یا کارت ملی الزامی است. ساعت شروع آزمون و آدرس محل برگزاری در کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد.

 وسایل مورد نیاز آزمون عملی نقاشی و طراحی صنعتی: تخته شاسی به ابعاد A3 مدادهای‌‌ (رنگی-سیاه‌-طراحی و اتود) پررنگ‌‌ و نرم-پاک­ کن‌ و تراش-خط‌ کش‌، گونیای‌ کوچک‌، پرگار و گیره‌های­ کاغذی .

تذکر مهم: طرحهای مقدماتی و اتودهای اولیه ارزیابی می­شود.

وسایل مورد نیاز رشته کتابت و نگارگری: متقاضیان لازم است خودکار، مداد و پاک­ کن نرم، تخته شاسی به ابعاد A3، مدادهای طراحی B2، B4 و B6 را در جلسه آزمون همراه داشته باشند و از الصاق کردن هرگونه کاغذ، کاغذ پوستی و غیره به کار عملی خودداری نمایند.

تذکر مهم: با توجه به اینکه به طرحهای مقدماتی و اتودهای اولیه آنها توجه می‌شود، لازم است متقاضیان آنها را پاک نکنند.

مطالعه بیشتر