ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

معرفی دانشگاه پیام نور و طرح ارشد فراگیر پیام نور

دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی می باشد که به عنوان بزرگترین شبکه آموزش عالی کشور شناخته شده است، این دانشگاه چهارمین دانشگاه در جهان می باشد که نظام آموزشی آن مبتنی بر آموزش باز است. اما منظور از آموزش باز چیست؟ در آموزش باز، نظام آموزشی با استفاده از فناوری های نوین آموزشی و کتاب ها و منابع درسی خودآموز اقدام به آموزش می کند در این روش دانشجویان محور اصلی در فرایند یادگیری می باشند. با این حال با وجود چنین شرایطی دیگر نیازی به حضور دانشجو در کلاس های درس نمی باشد و لزوم آن نسبت به قبل کم شده است.

 

لینک مستقیم ثبت نام

نحوه پذیرش ارشد فراگیر پیام نور چگونه می باشد؟

دانشگاه فراگیر پیام نور امکان پذیرش ارشد را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. در این دانشگاه داوطلبان مجاز هستند در رشته مورد نظر خود در ترم اول یک دانشگاه ثبت نام نمایند. اگر حد نصاب های علمی و قبولی را در آزمون سنجش از دروس ترم اول به دست آورند می توانند از حالت دانش پذیری به دانشجوی رسمی تبدیل شوند. از ترم دوم این دانشجو ها می توانند از طریق طرح ارشد فراگیر پیام نور به ادامه تحصیلات خود ادامه دهند.

تفاوت فراگیر و کنکور

یکی از مزایای طرح ارشد فراگیر پیام نور، عدم استرس دانشپذیر از رقابت سنگین کنکور می باشد. هم چنین متقاضیان این دوره بین ۳ تا ۴ کتاب مرجع را برای آزمون ابتدایی مطالعه می نمایند که در صورت قبولی و پذیرش همان کتب به عنوان واحد های ترم اول دانشگاه مورد قبول واقع شده و وارد ترم دوم تحصیلی می شوند. در مقابل آن کنکور سراسری کارشناسی ارشد قرار دارد که دانشجویان می بایست منابع متعدد دوره ۴ ساله لیسانس را مطالعه نمایند و پس از قبولی وارد ترم اول شده و واحدهای دیگری را بگذرانند.

مطالعه بیشتر